Особливості скандинавської ходьби для сердечників

Особливості скандинавської ходьби для сердечників

  • 26.09.2018
  • Адміністратор
  • 634

При хворобах серця і судин лікарі рекомендують зайнятися скандинавської ходьбою. Ефект досягається завдяки помірному підвищенню частоти дихання і серцевого ритму протягом 10 хвилин і довше.


Безпека і результативність тренування гарантована, якщо заняття веде сертифікований інструктор. Про його керівництвом людина освоює ази техніки. Але його допомога може знадобитися і в подальшому для оцінки фізичної форми і дозування тренувального навантаження.


Будь-яку кардіо-тренування починають з розминки. Комплекс виконують 5-10 хвилин, домагаючись розігріву м'язів. В такому стані ризик травм стає мінімальним.


Ходьбу починають з легкого темпу, поступово нарощуючи прискорення. На головному етапі тренування завдання полягає в підвищенні пульсу до певної частоти. У терапевтичних цілях частоту серцевих ударів доводять до 50-60% від максимально допустимої. Цільову зону серцевого ритму підтримують протягом 20-60 хвилин. Закінчують ходьбу в помірному темпі. Це таке навантаження, при якій людина може йти і розмовляти.


Під час перших занять увагу приділяють правильності техніки ходьби, стежать за поставою. Наступне завдання - поступове збільшення дистанції (не більше 10% в тиждень). І тільки потім збільшують інтенсивність тренування за рахунок нарощування швидкості.


Після ходьби повільно і обережно виконують вправи для розтягування м'язів. Важливо зберігати глибоке дихання. Ця частина тренування триває 5-10 хвилин. Поле розтяжки рекомендується знову виміряти пульс. До кінця занять він повинен знизитися, але буде вище, ніж зазвичай в спокої.


Більшість програм для сердечників розраховане на 3-5 тренувань на тиждень. Дні відпочинку потрібні для відновлення і росту м'язів. У цей час можна виконувати розминочні вправи і робити розтяжку.
Ці прості правила зроблять скандинавську ходьбу не ліками, а задоволенням.Поділиться в соц. мережах