Як розпізнати перетренованість?

Як розпізнати перетренованість?

  • 03.01.2019
  • Адміністратор
  • 229

Прагнення спортсмена швидко вийти на певний рівень іноді призводить до синдрому перетренованості. Так трапляється, коли людина нехтує здатністю організму до відновлення. У гонці за перемогами помічені і скандинавські ходоки. Важливо вчасно виявити проблему і швидко відновити сили.

Велика частина людей займається скандинавкою ходьбою для оздоровлення і задоволення. Але сьогодні все більших обертів набирає змагальний процес в цьому виді фітнесу. Жага перемоги або виходів на нові персональні рубежі може підштовхнути людину до складання графіка занять. Підвищувати інтенсивність тренувань деяких спонукає бажання схуднути до певної дати.

При плануванні тренувального процесу важливо дотримуватися балансу між перевантаженням і відновленням. Надлишок навантажень і недолік відпочинку призводять до психологічних і фізичних симптомів перевтоми.

Симптоми перевтоми

1. Відчуття втоми, виснаження, нестачі енергії
2. Легка біль в ногах
3. Біль у м'язах і суглобах
4. Головні болі
5. Раптове зниження ефективності тренувань
6. Зниження імунітету (збільшення кількості застуд і ангіни)
7. Підвищення частоти дрібних травм
8. Безсоння
9. Зниження апетиту
10. Підвищена дратівливість
11. Прояви депресії
12. Втрата інтересу до спорту
13. Нав'язлива ідея досягнення результату

Самодіагностика

Є кілька способів об'єктивно оцінити ознаки перетренованості. Найпростішим може стати ведення журналу пульсу. Серцевий ритм заміряють під час і після тренування. Якщо темп ходьби сповільнюється, а пульс при цьому зростає, і якщо він не знижується в спокої, то в наявності перетренированність. Контроль проводять щоранку. Значне почастішання серцевого ритму в спокої говорить про нестачу відпочинку. Для професіоналів Хейккі Руско запропонував спеціальну методику виміру пульсу через проміжки часу.

Інший спосіб - ведення записів кожен раз після тренування. У журнал вписують сигнали організму у вигляді втоми, болю і рівень ентузіазму. Психологічні ознаки можна відстежувати докладніше. Помічають випадки гніву, дратівливість, відчуття спустошеності. Впасти в такі крайні стану можна за три дні перевантажень. Про лікування стану наступна стаття.Поділиться в соц. мережах

01.10.2019
Перший Кубок Української Федерації скандинавської ходьби відбувся!

Перший Кубок Української Федерації скандинавської ходьби в Харкові 15 вересня відбувся![..]